Poraz Dodiga u Dohi

Dodig poražen  od trećeg nositelja Nijemca Philippa Kohlschreibera (Arhiva/M. MIJOŠEK)
Dodig poražen od trećeg nositelja Nijemca Philippa Kohlschreibera (Arhiva/M. MIJOŠEK)

Hrvatski tenisač Ivan Dodig poražen je u svom prvom ATP dvoboju nove sezone, a posljednjem ove godine. Dodig je u 1. kolu turnira u katarskoj Dohi izgubio od trećeg nositelja Nijemca Philippa Kohlschreibera s 6:7 (5), 1:6 za sat i 17 minuta igre.

Pobjednika je odlučio prvi set u kojem su oba tenisača bez izgubljenoga servisa došla do tie-breaka, u kojem je Nijemac bio bolji s 7:5. U drugom setu Dodig je odmah izgubio svoj početni udarac i više se nije uspio vratiti u meč protiv raspoloženog 20. tenisača svijeta. Bio je ovo četvrti međusobni dvoboj Kohlshcreibera i Dodiga,te treći poraz Međugorca, koji je Nijemca dobio lani u Valenciji.

Dodig je bio naš jedini predstavnik na ATP Exxon Mobil Opena u Dohi, na kojem je prvi nositelj Španjolac David Ferrer. (Hina)