Polufinale juniorskog kupa: Dinamo - Istra 1961 4:0

Ilustracija (M. MIJOŠEK)

Uzvratna utakmica polufinala Hrvatskog kupa za juniore: Dinamo - Istra 1961 4:0 (1:0). Stadion Maksimir. Gledatelja: 80. Sudac: Marko Matoc (Zaprešić). Pomoćnici: Gvozdanović (Jastrebarsko) i Benković (Zaprešić). Strijelci: 1:0 Knežević (24'), 2:0 Vukmanić (75'), 3:0 Špikić (83'), 4:0 Vukmanić (87').

DINAMO: Horkaš, Pranjić, Gjira, Stanić, Briški, Čuić, Markota (od 56. Vukmanić), Dadić, Čuže, Knežević (od 67. Zenko), Špikić.

ISTRA 1961: Kraljević, Sušac, Miljanić, Medić, Urošević (od 87. Ramadani), Trešnjić (od 77. Moravac), Matteoni, Ljubanović, Marić, Radetić (od 71. Jozić), Burić (od 88. Blašković).

Juniori Istre 1961 neće, barem ne ove sezone, igrati u finalu Hrvatskog kupa. Stigli su pulski nogometaši na polufinalni uzvrat u Maksimir s pogotkom prednosti kojeg im je na "Drosini" donio Ivor Ljubanović, ali to se pokazalo nedovoljnim za izvlačenje finalne vize. Uspjeli su "zeleno-žuti" sačuvati prednost do 24. minute, kad je stvari na početak vratio Tomislav Knežević i taj je rezultat stajao na semaforu do 15 minuta prije kraja susreta, a onda je Tin Vukmanić "pogurao" Dinamo u finale. Zabio je domaći "rezervist" pogodak za 2:0, da bi nakon gola "modrog" kapetana Darija Špikića, još jednom svladao Matiju Kraljevića za uvjerljivih 4:0.

Dinamo će u finalu odmjeriti snagu s Hajdukom koji je nakon 1:1 na Poljudu, u uzvratnom ogledu s 3:0 svladao Bjelovar na njegovom terenu. (I. C.)