POI: Rađenović i Vincetić deseti

Boro Rađenović (M. Angelini)

Hrvatski atletičar Boro Rađenović, član Medulina, osvojio je deseto mjesto u bacanju kugle na paraolimpijskim igrama u Londonu.

Vukovarac Rađenović, koji je teško stradao u obrani svog grada i amputirana mu je cijela noga, bacio je kuglu 11.67 metara (797 bodova) što nije bilo dovoljno za plasman među osam.

"Zadovoljan sam plasmanom, ali ne i rezultatom. Konkurencija je bila vrlo jaka, a kategorije su spojene. Međutim, sav moj trud i rad se isplatio jer trebalo je doživjeti ovu atmosferu. Trebalo bi naše ljude dovesti na stadion da vide kako se bodre sportaši", kazao je Rađenović.

Bez finala je ostao i plivač Kristijan Vincetić koji je osvojio deseto mjesto u kvalifikacijama utrke na 400 slobodno s rezultatom 4:37.39.

Vincetiću je ovo bio drugi nastup u Londonu nakon što je na 100 metara delfin također osvojio deseto mjesto. Iza 21-godišnjeg člana PK Dubrava je teška ozljedu ramena koja ga je udaljila iz bazena tri mjeseca. Na POI ga još očekuje nastup na 100 slobodno. (Hina)