Pogodak Ivanovskog potpuno neutralizirao Istru 1961

Ni sedmu utakmicu zaredom Istra 1961 nije uspjela zatresti mrežu Slavena Belupa, pa je i treći put uzastopce poražena na gostovanju u Koprivnici identičnim rezultatom. U razmaku od svega pet minuta, krajem prvog i početkom drugog poluvremena, Katić i Ivanovski bili su strijelci za 2:0. Trećim porazom u nizu, te drugim u duelu s izravnim konkurentima za plasman od 5. do 7. mjesta, Puljani su sad pet bodova udaljeni od pete pozicije koju je Slaven zadržao unatoč podvigu Lokomotive koja je dan ranije svladala vodeću Rijeku.

Kad već spominjemo Lokomotivu, važno je primijetiti da ova utakmica nije bila nimalo nalik onoj koju su ''zeleno-žuti'' odigrali prije dva tjedna u Kranjčevićevoj, kada je devedeset dosadnih minuta obilježio ziheraški pristup i napadačko mrtvilo. Jučer su u Koprivnici obje momčadi nastojale zadovoljiti apetite gledatelja i priuštile im zanimljivo nadmetanje, barem do početka drugog poluvremena kad je domaćin drugim pogotkom prelomio pitanje pobjednika. Dotad je Istra dobro parirala domaćinima, ali se nakon dva primljena pogotka potpuno ugasila. (Dameo RAMIĆ-KOVAČIĆ)