Pobjednički povratak Dodiga

Ivan Dodig (Reuters)

Hrvatski tenisač Ivan Dodig pobjednički se vratio na ATP Tour nakon više od dva mjeseca izbivanja zbog ozljede leđa, on je u susretu 1. kola velikog turnira u Torontu svladao 10. nositelja, Amerikanca Johna Isnera sa 6-4, 6-7 (4), 6-3 nakon sat i 52 minute igre.

Dodig je posljednji dvoboj u pojedinačnoj konkurenciji odigrao još krajem svibnja kada je u 1. kolu Roland Garrosa predao dvoboj Španjolcu Marcelu Granollersu nakon samo četiri odigrana gema. U susretu protiv visokog Isnera Dodig je odigao odlično, pogotovo na svom servisu, u 16 svojih servis-gemova prepustio je suparniku samo 19 poena ne dozvolivši mu niti jednu "break-loptu". S druge strane, Dodig je imao čak devet prilika za oduzimanje servisa Isneru, a iskoristio je dvije, po jednu u prvom i trećem setu.

Do pobjede je naš treći reket mogao doći i brže, ali nakon što nije iskoristio jedinu "break-loptu" u drugom setu, izgubio je i "tie-break", pa se morao igrati i treći set. Bio je ovo drugi međusobni susret Dodiga i isnera, a naš je predstavnik uzvratio Amerikancu za poraz u 2. kolu Miamija prošle godine. U 2. kolu Dodig će igrati protiv pobjendika susreta između Talijana Andreasa Seppija i Kanađanina Braydena Schnura.

REZULTATI 1. KOLA: MARIN ČILIĆ (HRV) - Denis Istomin (Uzb) 6-2, 4-6, 7-5 IVAN DODIG (HRV) - John Isner (SAD/10) 6-4, 6-7 (4), 6-3 Jeremy Chardy (Fra) - Federico Del Bonis (Arg) 6-3, 5-7, 6-4 Benoit Paire (Fra) - Alejandro Falla (Kol) 6-7 (3), 6-4, 6-2 Kevin Anderson (JAR) - Thanasi Kokkinakis (Aus) 4-6, 6-2, 6-3 Julien Benneteau (Fra) - Lleyton Hewitt (Aus) 6-1, 6-2 Tim Smyczek (SAD) - Tobias Kamke (Njem) 6-3, 6-2 Jo-Wilfried Tsonga (Fra/13) - Edouard Roger-Vasselin (Fra) 7-6 (3), 6-1 Feliciano Lopez (Špa) - Roberto Bautista (Špa/14) 7-6 (7), 6-3 Michael Russell (SAD) - Nicolas Mahut (Fra) 6-3, 6-3 Peter Polansky (Kan) - Jerzy Janowicz (Polj) 7-6 (5), 6-4 (Hina)