Pobjedi se ne gleda u zube

DVOSTRUKI ASISTENT - Abdelhakim Bouhna (M. ANGELINI)

Susret 1/16 finala Kupa Hrvatske: Croatia - Istra 1961 0:2 (0:0). Igralište Croatije. Gledatelja: 300. Sudac: Igor Pajač (Zelina). Pomoćnici: Vrabec (Zagreb) i Batušić (Cvetković). Strijelci: 0:1 Nikolić (69'), 0:2 Repić (90'). Žuti kartoni: Šklebar, Spudić (Croatia), Svraka (Istra 1961).

CROATIA (G): Zdelar, Šklebar (od 59. Pintarić), Boskilovski (od 84. Mostovljan), Miloš, Spudić, Begović, Tadić, Lovreković, Jularić, Buketa, Rukavina (od 74. Paradinović).

ISTRA 1961: Brkić, Pavlović, Gregov, Gojković, Pamić (od 54. Heister), Grković, Matoš, Svraka (od 45. Đurić), Repić, Bouhna, Nikolić.

Domaćini su i nakon više od sat vremena držali ''nulu'' u dvoboju protiv favoriziranog gosta iz Pule, no onda im je koncentracija počela padati što je kulminiralo vodećim pogotkom "zeleno-žutih" u 69. minuti. Abdelhakim Bouhna marljivo je pokušavao od početka utakmice, a zatim konačno poslao pravu loptu s 18 metara, iskosa s lijeve strane, u prostor do Stefana Nikolića koji je neometan naciljao mrežu. Zastali su domaćini očekujući zaleđe, no pomoćni sudac nije se oglasio, čime je slomljen čvrst otpor motiviranog niželigaša. Šansu za povratak imali su "slobodnjakom" kapetana Begovića pet minuta prije kraja, ali golman Brkić sjajnom je (i jedinom) intervencijom dao svoj obol pobjedi Istre 1961 koja se unatoč mlakoj partiji probila u osminu finala Kupa Hrvatske. U nadoknadi je Repić dodatno uljepšao dojam, iako je isti u ovoj fazi uglavnom sporedna stavka, no pitanje je koliko to znači ako se uzme u obzir da je grabrovničkih 90 minuta Puljanima trebalo poslužiti kao pozitivan agens za kakvim tragaju uoči nastavka prvenstva. (D. RAMIĆ-KOVAČIĆ)