Pobjede Rijeke i Hajduka

Nogometaši Rijeke i Hajduka ostvarili su pobjede u susretima 19. kola Prve HNL.

Aktualni prvak je na Rujevici pobijedio Slaven Belupo 2-0, dok je Hajduk istim rezultatom na stadionu Maksimir porazio Lokomotivu.

Izabranici Matjaža Keka prekinuli su tako niz od 92 dana bez ligaške pobjede na domaćem travnjaku.

Rijeka je povela u 12. minuti. Mišić je ubacio iz kornera, a Punčec je bio najviši zabivši za 1-0. Bio je to ujedno prvijenac za Roberta Punčeca. Potvrda Rijekine pobjede stigla je u 87. minuti. Gavranović je pucao, vratar Slavena je kratko odbio, a Črnic odbijanac pospremio za 2-0.

U drugom susretu Hajduk je identičnim rezultatom pobijedio Lokomotivu i izjednačio se s Osijekom na drugom mjestu ljestvice.

Najljepši trenutak utakmice dogodio se u 66. minuti kada je Franck Ohandza fantastičnim škaricama svladao Adriana Šempera. Kamerunac je u posljednjim trenucima potvrdio pobjedu gostiju. Lokomotiva je utakmicu završila s devet igrača, jer su pod tuš morali Jan Doležal u 51. i Lovro Majer u 81. minuti.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 47 bodova, Hajduk i Osijek dijele drugo mjesto na ljestvici, imaju po 35 bodova, a četvrta je Rijeka sa 32 boda.