Pobjeda Rijeke, Rudeš do boda s devetoricom

U utakmici 7. kola Prve HNL Rijeka je kao gost u Zaprešiću pobijedila Inter sa 3-1 (2-0), dok su Slaven Belupo i Rudeš u Koprivnici odigrali 2-2 (0-1).

Prvake je ka pobjedi s dva gola u prvom poluvremenu poveo Heber (6, 34), domaće je nakratko u igru lijepim pogotkom vratio Puljić (54), ali samo dvije minute potom Gavranović (56) je udarcem glavom nakon kornera postavio konačni rezultat.

Ovom pobjedom Rijeka je stigla na drugo mjesto sa 15 bodova, jednim manje uz utakmicu više od drugog Dinama, dok je Inter šesti s osam bodova.

U Koprivnici je goste u vodstvo doveo Havojić (29) koji se najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru domaćih i glavom proslijedio loptu u mrežu. Pejić (50) je nakon samo pet minuta igre u nastavku poravnao dobrim udarcem glavom koji se od grede odbio iza leđa Picaka. U 56. minuti kada je vratar Rudeša Picak isključen zbog igranja rukom izvan kaznenog prostora, a brojčanu nadmoć Slaven je iskoristio već u 60. minuti kada je Ivanovski (60) nečuvan s pet-šest metara glavom zatresao mrežu iza nemoćnog Čondrića. Rudeš je u 63. minuti ostao s dva igrača manje jer je isključen i Glauder, ali umjesto da domaći sastav potvrdi pobjedu u samoj završnici gosti su izjednačili. Vratar Slavena Marković srušio je vlastitog stopera koji je pao na Havojićevu nogu, a sudac Pejin je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Havojić (90+3-11m).

Ovo je već drugo kolo zaredom da Rudeš utakmicu završava s devetoricom, isto mu se dogodilo i prije šest dana u utakmici protiv Hajduka.

U nedjelju su na rasporedu susreti Lokomotiva - Dinamo, Cibalia - Osijek i Hajduk - Istra 1961.

REZULTATI 7. KOLA,

Subota:

Slaven Belupo - Rudeš        2-2 (Pejić 50, Ivanovski 60 / Havojić 29, 90+3-11m)

Inter - Rijeka              1-3 (Puljić 54 / Heber 6, 34, Gavranović 56)