Pobjeda Belgije, Makedonija zaustavila Srbiju

Nogometne reprezentacije Hrvatske i Belgije nastavljaju neizvjesnu utrku za plasman na Svjetsko prvenstvo 2014. godine, dok je Srbija već nakon četiri kola praktički ispala iz utrke.

Nakon što je Hrvatska u Osijeku pobijedila Wales 2:0, Belgijanci su u Bruxellesu identičnim rezultatom porazili Škotsku, dok je Makedonija u Skoplju srušila Srbiju rezultatom 1:0.

Belgija je dugo lomila otpor čvrstih Škota, a pitanje pobjednika razriješila je u razmaku od 69. do 71. minute kada je postigla dva gola. Prvo je Benteke u 69. minuti doveo domaćine u vodstvo, a potom je Kompany dvije minute kasnije zabio za 2:0. Belgija je nastupila bez ozlijeđenih Lukakua i Fellainija, no to se nije previše osjetilo na njihovoj igri.

U drugom dvoboju Makedonija je u Skoplju na stadionu Filip II pobijedila Srbiju 1:0, a pogodak odluke zabio je Ibraimi iz jedanaesterca u 59. minuti. Prekršaj je skrivio Tomović koji je dobio crveni karton. Domaćin je stigao do pobjede bez najboljeg igrača Gorana Pandeva koji je protiv Hrvatske u sudačkoj nadoknadi dobio žuti karton.

Na ljestvici vode Hrvatska i Belgija sa po deset bodova, Srbija i Makedonija imaju po četiri boda, Wales tri, a Škotska dva boda.