Plivanje: Tri seniorska zlata za Vrljić i Hrvatina

Valentina Vrljić (M. ANGELINI)

Rijeka je bila domaćin ljetnog regionalnog prvenstva u plivanju za regiju II u dobnim kategorijama od kadeta do seniora. Plivalo se u 50-metarskom bazenu na Kantridi, a u ogledima sa susjedima s onu stranu Učke koji treniraju u puno boljim uvjetima, zapaženi su bili i istarski plivači.

Valentina Vrljić, članica pulske Arene, osvojila je u seniorskoj konkurenciji tri zlatne medalje - na 100 slobodno (1:02.25), 400 slobodno (4:41.62) i 800 slobodno (9:55.75), srebrna je bila na 200 slobodno (2:13.34) i 200 mješovito (2:36.22), dok joj je bronca pripala na 1.500 slobodno (19:05.18). Neprikosnovena je, pak, bila u "svojoj" mlađeseniorskoj konkurenciji u kojoj se okitila sa šest zlatnih odličja. Njena vršnjakinja, članica Pule Stefani Valković, osvojila je u seniorskoj konkurenciji zlato na 100 leđno (1:09.30), srebro na 50 prsno (35.93) i broncu na 50 leđno (32.65), čemu je pridodala  zlato, srebro i dvije bronce među mlađim seniorkama.

Do seniorskog zlata stigla je i "arenašica" Tamara Beber na 50 slobodno (28.82), koja je usto bila srebrna na 100 prsno (1:19.29) i brončana na 50 prsno (36.15). Seniorskom medaljom, brončanom na 100 leptir, okitila se članica Pule Paula Klunić (1:09.46). U mlađim kategorijama najuspješnija je bila "arenašica" Elisabetta Vitasović koja je u juniorskoj konkurenciji osvojila komplet medalja, po jedno zlato, srebro i broncu, čemu je pridodala i jednu broncu osvojenu među kadetkinjama.

U konkurenciji plivača najistaknutiji u seniorskoj konkurenciji bio je Anton Hrvatin, član rovinjskog Delfina. Hrvatin je osvojio tri zlata, na 100 leptir (1:01.44), 200 mješovito (2:19.37) i 200 leptir (2:20.38), srebrni je bio na 50 leptir (27.60), dok mu je bronca pripala na 200 slobodno (2:05.45). Svoju kolekciju medalja iz Rijeke Hrvatin je zaokružio s četiri zlata i dvije bronce među mlađim seniorima te četiri zlata, jednim srebrom i dvije bronce osvojene kod juniora. Zapažen je bio i član Pule Bruno Blašković, zlatni na 100 slobodno (54.73), srebrni na 100 leđno (1:01.71) i 400 slobodno (4:33.67) te brončani na 50 slobodno (25.11) i 100 leptir (1:02.44). Usto, Blaškoviću su kod mlađih seniora i juniora pripale po tri zlatne, jedna srebrna i dvije brončane medalje, dok je kod mlađih juniora osvojio tri zlata, dva srebra i dvije bronce. Noa Zelić, član Poreča, osvojio je srebro na 200 slobodno (2:05.23) i broncu na 400 slobodno (4:34.76), čemu je pridodao srebro i broncu kod mlađih seniora, srebro i dvije bronce kod juniora te dva srebra i broncu kod mlađih juniora.

"Arenaš" Dario Lacković osvojio je dva srebra, na 50 prsno (32.01) i 100 slobodno (54.84), dok su njegovom klupskom kolegi Stefanu Koromanu pripale dvije bronce, na 50 leđno (28.89) i 100 slobodno (55.24). Rovinjež Ivan Precali osvojio je broncu na 200 leptir (2:30.06), čemu je pridodao zlato i broncu kod mlađih seniora te zlato i dvije bronce među juniorima. David Doblanović, član Arene, osvojio je srebro na 800 slobodno (9:57.72), te po jedno srebro u mlađeseniorskoj, juniorskoj i mlađejuniorskoj konkurenciji, uz još po dva srebra i dvije bronce među kadetima. Izgleda da na dugim stazama nije vladao veliki interes, pa je tako trojka mlađih juniora iz Arene jedina nastupila i samim tim podijelila pobjedničko postolje u utrci na 1.500 slobodno. Prvi je bio Danijel Čitar, drugi Fran Krčelić, a treći Simon B. Milanković. Medaljama su se još okitila i dvojica "delfinaša", Matej Triska koji je osvojio po jedno srebro u mlađeseniorskoj i juniorskoj konkurenciji te Mario Ban s dva srebra i jednom broncom kod kadeta. (I. CEROVAC)