PH u sprint kros duatlonu: Puljanima pet naslova

Pulski triatlonci na Medvednici

Na vrhu Medvednice, u parku prirode tik uz AK Snježna kraljica, održano je prvenstvo Hrvatske u super sprint kros duatlonu i sprint kros duatlonu za sve kategorije od mlađih kadeta do rekreativaca na kojoj su članovi TK Pula osvojili pregršt medalja. Kros duatlon jedna je od multisport disciplina iz triatlonskog repertoara, a sastoji se od trčanja po cross country terenu, vožnje biciklom po cross country terenu te na kraju trčanja po stazama za cross country trčanje.

Prvog dana održana je utrka na distanci super sprint kros duatlona za sve kategorije (1,5 km trčanja - 6 km MTB bicikla - 1 km trčanja), a drugog utrka sprint kros duatlona za sve kategorije od juniora i starijih (3 km trčanja - 12 km MTB bicikla - 1,5 km trčanja). Članovi TK Pula osvojili su pet zlatnih, sedam srebrnih te jednu brončanu medalju.

Rezultati, super sprint kros duatlon, kadeti: 1. Stefan Gagić 24.09, 2. Luka Penić 25.05, 3. Deni Ćosić 25.35; kadetkinje: 2. Valentina Vitasović 28.02; mlađi kadeti: 2. Juraj Topić 30.23; mlađe kadetkinje: 1. Leonarda Pavlin 37.33; mlađi juniori: 1. Luka Grgorinić 31.14; juniori: 4. Duje Marić 33.19; mlađe juniorke: 2. Dora Grgorinić 52.11; žene ukupno: 2. Tea Miloš 38.10; M45: 1. Marino Jurcan 43:29. Na sprint kros duatlonu nastupili su Duje Marić i Luka Grgorinić te obojica osvojili drugo mjesto u svojim kategorijama juniora i mlađih juniora. (GI)