PH u plivanju na 5 km: Žgombi kadetski naslov

Ilustracija (M. ANGELINI/arhiva)

Plivačice i plivači Kluba za daljinsko plivanje i sportsku rekreaciju Poreč osvojili su četiri medalje na trećem zadarskom maratonu, koji je ujedno bio i osmo prvenstvo Hrvatske u plivanju na pet kilometara u otvorenim vodama, a boduje se i za Kup Hrvatske u daljinskom plivanju - Cro Cup.

Natali Žgomba osvojila je naslov državne prvakinje u kadetskom uzrastu (do 15 godina), David Doblanović postao je državni viceprvak u mlađekadetskom uzrastu (do 13 godina), dok su brončane medalje osvojili Blanka Kvaranta u seniorskom uzrastu i Antonio Žgomba u mlađekadetskom uzrastu.

U konkurenciji 88 plivačica i plivača od 14-ero članova Poreča najuspješniji je u apsolutnom poretku bio Danijel Čitar, koji je s vremenom 1:11.54 sat osvojio sedmo mjesto. Maratonom su potpuno dominirali članovi Splita, koji su u ženskom poretku osvojili prva dva, a u muškom čak pet prvih mjesta. Apsolutni prvaci su postali Rok Čopac (1:01.23) i Karla Šitić (1:04.55). (K. K.)