Petra Kliba peta

SCOR W s match race tim, Rijeckog jedrilicarskog kluba, s kormilarkom Petrom Klibom, osvojio je peto mjesto na Syraca kupu, regati prve kategorije u dvobojskom jedrenju za žene održanoj u talijanskoj Sirakusi. Pored Klibe clanica posade je bila i još jedna istarska jedrilicarka, Gea Barbic (glavno jedro).

U konkurenciji 11 timova iz sedam zemalja, Francuske, Njemacke, Italije, Portugala, Brazila, Grcke i Hrvatske, Klibina posada je svoju drugu regatu prve kategorije završila sa šest pobjeda i cetiri poraza. Regatu je osvojila francuska posada sa kormilarkom Annom Claire Le Berre.

U sklopu natjecanja organizirana je i flotna nocna regata na kojoj se natjecalo šest jedrilica a pobijedio je SCOR W s match race tim. Sljedece natjecanje na kojoj planira nastupiti ženski tim Rijeckog jedrilicarskog kluba je Autum race regata trece kategorije koja ce se od 23. do 25. listopada održati u talijanskom Brindisiju.