Perišic progurao "kockaste"

Hrvatska U-21 reprezentacija remijem u Kragujevcu izborila je dodatne kvalifikacije za europsko nogometno prvenstvo koje ce se od 12. do 25. lipnja iduce godine održati u Danskoj.

Mladi hrvatski nogometaši osvojili su prvo mjesto u skupini 7 te ce skupa s još devet pobjednika skupina te cetiri najbolje drugoplasirane reprezentacije u dodatnoj rundi sredinom listopada (9. i 13.) tražiti jednu od sedam viza za europsku smotru.

Izabranici Dražena Ladica loše su otvorili susret i srpski su nogometaši poveli iz prve prave organizirane akcije. Igrala se treca minuta kad je Bosancic sjajno povukao na sredini terena te izmedu loše postavljene hrvatske zadnje linije uposlio Šcepovica, a ovaj je pored nepotrebno istrcalog Kelave s 20-ak metara plasirao loptu iza njegovih leda.

Rano primljeni pogodak nije uzdrmao mlade "kockaste" i vec nakon devet minuta igre stiglo je poravnanje preko Ivana Perišica. Uslijedio period izjednacene igre na sredini terena bez pravih prilika, da bi se u 31. minuti dogodio svojevrsni "deja vu" prvog gostujuceg pogotka, nakon kojeg je Hrvatska došla u vodstvo.

Školnik je opet izveo korner s desne strane, a na prvoj stativi najviši u skoku bio je Perišic koji je kroz ruke nesigurnog Danilovica glavom skrenuo loptu u srpsku mrežu - 1:2.

Nastavak susreta donio je terensku inicijativu domacina, ali hrvatska je obrana uspjela odolijevati svim iskušenjima sve do osam minuta prije posljednjeg sudackog zvižduka kad su srpski nogometaši stigli do poravnanja. U akciji "rezervista" Marinkovic je s desne strane uposlio ?uricica koji je na vrhu peterca prevario Kreilacha i potom zatresao Kelavinu mrežu.

Do kraja su hrvatski nogometaši uspjeli sacuvati remi.

Stadion Cika Daca. Sudac: Lee Probert. Pomocnici: Beck i Ledger (svi Engleska). Strijelci: 1:0 Šcepovic (3'), 1:1 Perišic (12'), 1:2 Perišic (31'), 2:2 ?uricic (82'). Žuti kartoni: Rajkovic, Bosancic, ?uricic (Srbija), Jajalo, Vrsaljko (Hrvatska).

SRBIJA: Danilovic, Jovanovic, Lekovic, Rajkovic, Savic, Bosancic (od 78. ?uricic), Šcepovic, Sulejmani, Tadic (od 62. Marinkovic), Milanovic, Gudelj (od 46. Stanojevic).

HRVATSKA: Kelava, Vida, Vrsaljko, Perišic (od 70. Kreilach), Maloca, Lovren, Oremuš (od 90. Ozobic), Jajalo, Šimic, Badelj, Školnik (od 75. Tomecak).