Pazinci vodeci u hrvatskom kupu

Na "17. XCO Cudna šuma", brdskobiciklistickoj utrci održanoj u Samoboru, u jakoj medunarodnoj konkurenciji nastupili su i istarski vozaci. Utrka se bodovala za UCI bodove u rangu C1, a velik interes izazvala je iz razloga što su se ovdje skupljali bodovi za OI u Londonu.

U elite kategoriji najbolji istarski vozac bio je Buzecan Marin Prodan koji je bio 23., odnosno deveti medu hrvatskim vozacima. Medu vozacicama Andrea Kiršic je bila osma u poretku, ali najbolja od "kockastih".

Na izuzetno teškoj stazi kod juniora Robi Šujevic iz labinskog "Istra bikea" bio je peti, ujedno i najbolje plasirani hrvatski vozac.

Medu kadetima Paolo Rigo (Istra) bio je sedmi, medu njegovim vršnjakinjama Antonela Ferencic popela se na najviše postolje.

Kod vozaca ispod 15 godina prvo mjesto zauzeo je Pazinac Marko Bertetic ispred svog kolege Sandija Bažona.

U ekipnom poretku hrvatskog kupa vodeci su vozaci pazinske "Istre" ispred zagrebackog "Tuškanca" i "Buzeta".