Osma uzastopna pobjeda košarkaša Stoje

Stoja nastavlja pobjednički niz (M. ANGELINI)

Do osme uzastopne pobjede košarkaši Stoje došli su puno teže od očekivanja protiv tricački raspoloženih Zamećana. Nakon izjednačenja 8:8 gostujući su košarkaši serijom trica u 15. minuti došli do 15 poena prednosti (41:26) i na odmor otišli s vodstvom 47:41 zahvaljujući čak osam pogođenih šuteva za tri poena.

Domaćini su pokušavali težište igre prenijeti pod koš igrajući s tri visoka igrača, ali neuspješno. Odluka o pobjedniku pala je polovicom posljednje dionice kada je Percan izjednačio na 69:69, a odmah potom pogođenim slobodnim bacanjem donio Stoji prvo vodstvo.

U tih posljednjih pet minuta razigrao se odlični Belina i zahvaljujući njegovim poenima i odličnoj obrani domaćini su došli do slavlja i mogućnosti da u idućem kolu na gostovanju kod Škrljeva odluče o prvaku A-2 lige. Budući da je Škrljevo poraženo od Kastva, košarkašima Stoje dovoljna je bilo kakva pobjeda za naslov.

Dvorana na Stoji. Gledatelja: 200. Stoja - Zamet 86:82 (23:28, 18:19, 16:14, 29:22). Suci: Terlević (Rijeka), Đuraki (Pula).

STOJA: Bulešić, Vinko, Mezulić 9 (10-7), Dasko, Percan 11 (4-3), Belina 28 (9-7), Tumpić, Perković, Đugum 5 (2-1), Ceranja 25 (8-6), Elbl, Pušić 8 (3-2).

ZAMET: Govorčin 3, A. Trbović 12 (4-1), Čorak 3 (4-1), Piškor, Vukić 19, Selimović 2, Skendžić, I. Trbović 26 (1-1), Koljanin, Miličević 17 (2-1). (R. CAR)