Osijek CO - Umag 33:25

Kada je bilo najpotrebnije osjecke rukometašice odigrale su i najkvalitetniju utakmicu u drugom dijelu sezone. Pobjedom nad Umagom definitivno su sacuvale svoj prvoligaški status pa cemo dogodine u Zrinjevcu gledati barem jednog osjeckog rukometnog prvoligaša. Glavninu posla domace su odradile u prvom poluvremenu umašku su zonu razbile prakticki na crti.

Kornelija Gašic vješto je koristila asistencije najviše Jelene Franic pa je osjecka pivotkinja prvo poluvrijeme zakljucila s postignutih šest golova. Jedan gol više iznosila je prednost s kojom su osjecanke otišle na odmor. U nastavku je sastav Branka Ivanuša uglavnom cuvao stecenu prednost tek je šest minuta prije kraja razlika povecana na plus 10 (31:21).

Zanimljivo sve do posljednjih pet minuta kada su prigodu dobile i vrlo mlade osjecke rukometašice u domacim redovima na parketu je provela uglavnom ista sedmorka. Tek je na kratko u prvom poluvremenu ušla na krivu poziciju Lidija Bošnjak koja je u završnici postigla pogodak iz sedmerca, a od mladih igracica u listu strijelaca upisala se i Tena Pastar.

No, uz pivotkinju Korneliju Gašic epitet strijelca susreta dijeli i suigracica Ana Lovrak. Obje su postigle po osam pogodaka.

OSIJEK CROATIA OSIGURANJE: Bandalo 4 (14-0), Bošnjak, Krajnovic, Franic 4, Mijatovic , Šucur 3,5, Niškic 3, Jularic, Pastar, Babic, Crnac, Lovrak 4,5, Vlašic, Meškovic (1+0), Gašic 5, Bednjanec 4.

UMAG
: Žulicek 2,5, Bebic 2,5, Jadrijevic 2,5, Hodžaj 2, Rajic 2,5, Begovic 3, Marcinkovic, Baksa-Markovec 3, Gržinic 3 (6+0), Špoljaric 3, Pavic 3 (7+1), Mataija 2,5.

Osijek CO - Umag 33:25 (16:9). Osijek, Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 100. Suci: Tomislav Baic i Mladen Šuletic (Novska). Strijelci: Bošnjak 1 (1), Franic 4, Šucur 3, Miškic 2, Pastar 1, Lovrak 8 (3), Gašic 8 i Bednjanec 6 (Osijek CO); Žulicek 2, Bebic 3, Jadrijevic 3 (1), Rajic 3, Begovic 4 (1), Baksa-Markovec 4 (2), Špoljaric 3, Mataija 2 (1) (Umag). Sedmerci: Osijek CO 5 (4), Umag 6 (5).

Iskljucenja: Osijek CO 10 minuta - Šucur (2+2+2), Bednjanec (2+2); Umag 10 minuta - Žulicek (2), Jadrijevic (2), Hodžaj (2), Špoljaric (2+2). Crveni karton: Šucur (Osijek CO).