Orijent Presoflex - Arena 20:21

Minutu i 38 sekundi prije kraja igracica Orijenta Ana Debelic iznudila je sedmerac koji je u pogodak pretvorila Slavica Schuster i vratila "orijentašice" na jedan gol zaostatka (20:21).

U iducem napadu neuvjerljivi sudacki dvojac iz Zadra dosudio je korake Tanji Kiridžic iz Arene i dao priliku igracicama Sanjina Lucicanina da u zadnjem napadu pokušaju izbjeci poraz.

Dugi napad, isprekidan brojnim prekršajima, u posljednjoj sekundi utakmice zakljucila je Iva Tabar koja je iz teške pozicije pogodila tek vanjski dio mreže i propustila donijeti vrijedan bod.

Neizvjesna završnica nije se davala naslutiti 15-ak minuta prije kraja buduci da su gošce u 46. minuti pogotkom reprezentativke Tanje Kiridžic zakljucile seriju 3:0 i otišle na šest golova prednosti (13:19).

Kružna napadacica gošci Marija Mudronja poentirala je s crte i cinilo se zakljucila susret (18:21), buduci da je Jercinovic zaradila dvije minute iskljucenja. No, uporne "orijentašice" vratile su se golovima Dramac i Schuster, ali na koncu propustile osvojiti bod".

Uoci odmora domace rukometašice promašile su tri sedmerca (Milosavljevic 2, Konta) i jednu obecavajucu kontru (Juricic), što je "Arena" kaznila serijom 4:0 i s cetiri pogotka prednosti otišla na poluvrijeme (9:13).

Utakmica 13. kola Prve lige rukometašica: Orijent Presoflex - Arena 20:21 (9:13). Dvorana 3. maj. Gledatelja 100. Suci: Pavic i Torbarina (obojica Zadar)

ORIJENT PRESOFLEX: Spahic, Dundovic, Afric (14), Dramac 2, Juricic 2, Marjanovic, Tabar 1, Gvacic, Konta 2, Milosavljevic 7 (2), Salopek, Hodžic 2, Jercinovic, Zugan, Debelic, Schuster 4 (3).

ARENA: Duric (14), Mandic 3, Grabovac 1, Maras, Nikolic, Kiridžic 8 (1), Miloševic 2, Gavranic 4, Šabic, Jelcic, Mudronja 2.Iskljucenja: Orijent P. 14, Arena 8 minutA. Sedmerci: Orijent P. 8 (5), Arena 2 (1) (M. SUCIC/Novi list)