Oproštaj od snova o medalji

Izabranice Vladimira Canjuge upisale su i drugi poraz na Europskom prvenstvu u Danskoj i Norveškoj nakon što su u prvom susretu drugog kruga poražene od Rumunjske. Visokim 22:31 porazom Hrvatska se prakticno oprostila od snova o medalji. Priželjkivale su hrvatske igracice reprizu utakmice sa Crnom Gorom, ali su nažalost reprizirale susret s Ruskinjama.

Neinventivnu igru u napadu s puno isforsiranih šuteva Rumunjke su znale kažnjavati u kontrama, a ni obrana ispred Jelcic i Grubišic nije blistala jer su Neagu i Manea znalacki kažnjavale svaki krivi korak. Hrvatska je kako-tako držala prikljucak do poluvremena, ali u nastavku je stala. Da sve bude još gore hrvatska se igra u zadnjih sedam minuta potpuno raspala što su Rumunjke iskoristile da preko Stance i Nechite u kontrama izmasakriraju naše golmanice i visok je poraz bio neminovan.