OI gluhih: Zlato za hrvatske rukometaše

Hrvatska rukometna reprezentacija gluhih po četvrti je put zaredom osvojila naslov olimpijskih pobjednika, "Tihi vatreni" su u finalu u Sofiji svladali Srbiju sa 31:24 (17:12).

Do pobjede u finalu Hrvatska nije došla lako kako to konačni rezultat pokazuje. Dosta kritično bilo je od 21. do 28. minute, ali u zadnje tri minuta prvog poluvremena naši su se igrači odmakli na pet golova prednosti i utakmica je bila odlučena.

Najveća prepreka našim igračima bio je protivnički vratar Tepavac koji je imao 27 obrana. Inače, on je pravi profesionalac, branio je u inozemstvu, a trenutačno brani u prvoj ligi Srbije. U našoj momčadi svi su dali svoj maksimum. Ipak, treba izdvojiti organizatora igre Lušića, strijelaca Bošnjaka, koji je postigao 14 golova, te vratara Havića. (Hina)