Odbojkašice Poreča bez final foura

(M. MIJOŠEK)

Prvakinje Hrvatske neće nastupiti na final fouru Kupa Hrvatske za odbojkašice. U tome su ih pobjedom u zlatnom setu, koji je šokirao dobro ispunjenu dvoranu "Velog Jože", spriječile igračice Osijeka. Porečanke su uzvratni susret četvrtfinala Kupa dobile s 3:1 i tako izborile "zlatni set", ali su u njemu, neočekivano, mirnije bile gošće iz Slavonije i tako razdragane napustile Poreč.

Takav se epilog ipak nije dao naslutiti tijekom susreta. Očekivano su, uz velik otpor protivnika, odbojkašice Poreča nakon velike borbe za svaki poen pobjedom 3:1 anulirale prednost u bodovima s kojom su gošće iz Osijeka doputovale na uzvrat četvrtfinala Kupa Hrvatske i time došle na korak od polufinala. Međutim, u ruletu "zlatnog seta" nakon bespoštedne borbe i sjajne igre u obrani Osječanki, morale su Porečanke pružiti ruku svojim suparnicama.

No, mora se, usprkos porazu, priznati i domaćinu da je pokazao želju, relativno dobru igru i odradio sve što treba da bi stigao do nove pobjede. No napustila je Porečanke i sreća kada im je najviše trebala, u posljednja dva poena susreta.

Uzvratna utakmica četvrtfinala Kupa Hrvatske za odbojkašice: Poreč - Osijek 3:1 (25:17, 25:20, 15:25, 25:20, zlatni set: 12:15). SRC Veli Jože. Gledatelja 200. Suci: Bojan Brlas i Ana Stipaničev.

POREČ: Fatorić, Pahović 7, Sain (L), Zahirović (L), Novosel 8, Račić 26, Ipsa 1, Jakšetić 3, Makovac, A. Ušić 2, Sliško, M. Ušić 14.

OSIJEK: Grubeša 6, Volmut 8, L. Grahovac 2, Matković 4, Šimunec (L), Bilić 4, I. Grahovac, Fabulić (L), Pavičić 4, Zirn, Barunčić 7, Krpan. (Mladen PILAT)