Odbojka: Hrvatska - Turska 3:1

Ivan Raič, Hrvatska (M. ANGELINI)

Dvije neporažene odbojkaške ekipe rovinjskog turnira Europske lige skupine C susret su započele vrlo izjednačeno, kažnjavala se svaka pogreška. Nakon 4:4 Toy se pobrinuo da Turska povede 6:4, ali Raič asom donosi poravnanje (7:7) u trenutcima kad su hrvatski odbojkaši diktirali igru i držali sve konce u svojim rukama. Čvrsti igrači Turske uspijevaju doći prvi put u vodstvo 12:11 prije tehničkog time outa nakon kojeg su naši odbojkaši preokrenuli rezultat u svoju korist. Igrači Hrvatske nakon 15:15 zahaljujući dobroj obrani uspijevaju doći do dva poena prednosti. Razigrani Sabljak povisuje na 18:15, Yucel zarađuje žuti karton, a Hrvatska rutinski privodi set kraju.

Drugi set bolje otvaraju Turci koji su poveli 4:2 i 7:4, uz dosta rastrganu igru naših na prijemu i u bloku. Protivnik ništa ne prepušta slučaju, poveo je 14:10 kad u igru ulazi rovinjski reprezentativac Išek umjesto Nojića, no ništa se u igri Hrvatske nije promijenilo, pa Turci poravnavaju ukupni omjer. Turska je i u treće setu povela (2:1), no naši preko Žukovskog uspijevaju preokrenuti rezultat (6:3) i u potpunosti slomiti otpor protivnika. U četvrtom setu uz nove majstorije kapetana Žukovskog Hrvatska ima vodstvo 2:0 kad je uslijedio period dosta izjednačene igre. Kod vodstva Hrvatske 11:9 turski izbornik Veljko Bašić zarađuje crveni karton zbog prigovaranja na suđenje u trenucima kad se lomio rezultat (14:14 i 17: 17). Hrvatska je malo "stisnula" i susret riješila u svoju korist.

Utakmica 2. kola skupine C Europske lige odbojkaša: Hrvatska - Turska 3:1 (21:15, 20:22, 21:17, 21:18). Dvorana Gimnasium. Gledatelja 250. Suci: Mezoffy (Mađarska) i Savić (BiH).

HRVATSKA : Žukovski 7, Sabljak 9, Galić 10, Nojić 14, Ščerbakov, Raič 11, Šarčević (L), Ćosić 6, Peterlin 1, Zimakijevič (L), Išek 1, Prlić.

TURSKA: Bozan 2, Capkinoglu 3, Toy 15, Gokgoz 7, Yucel 6, Koc 8, Cinkilić (L), Elgaz, Demirciler (L), Sahin, Yenipazar 2. (I. RADETIĆ)