Odbojka: Hrvatska - Rumunjska 3-2

Hrvatski odbojkaši pobjedom su otvorili kvalifikacijski turnir u Zagrebu za nastup na Europskom prvenstvu 2015. godine, te su na pragu nastupa na kontinentalnoj smotri.

Naši odbojkaši su u neizvjesnom dvoboju pobijedili Rumunjsku s 3-2 (25-22, 25-22, 23-25, 19-25, 15-7) i ostali su neporaženi i u četvrtoj utakmici skupine, čiji je prvi turnir bio prošli tjedan u Crnoj Gori. Nakon što su dobili prva seta, hrvatski odbojkaši su se opustili i dopustili Rumunjima da izjednače, no u petom setu nije bio dramatike (15-7).

Igrač utakmice bio je Igor Omrčen s 24 poena, a vrlo dobar je bio i Danijel Galić s 15 bodova. Hrvatska vodi u skupini s četiri pobjede jer su u Crnoj Gori istog protivnika dobili s 3-1, a uspješni su bili i protiv Nizozemske (3-0) i Crne Gore (3-1). U Zagrebu Hrvatska u subotu igra s Crnom Gorom, a u nedjelju se sastaju s Nizozemskom. (Hina)