Odbojka, 7. turnir prijateljstva - Rovinjke slavile

Rovinjske odbojkašice

Pripremajući se za novu prvoligašku sezonu, rovinjske odbojkašice osvojile su sedmi međunarodni turnir prijateljstva, održan u dvorani u Balama.

Pred stotinjak gledatelja u konkurenciji šest ekipa Rovinjke su uvjerljivo bez poraza osvojile prvo mjesto. U zanimljivoj finalnoj utakmici u pet setova svladale su Marčanu. U borbi za treće mjesto igračice Funtane-Vrsara pobijedile su domaćina, ekipu Bala koja je u završnici susreta pokleknula, dok je Pazin sretno i spretno svladao slovenski Šentvid.

Za Rovinj su nastupile Cvitić, Božić, Jurić, Ikanović, Slavuj, Vitasović, Ivanović, Grujić, Čorić, Žarković i Janko. Ove subote (19 sati) rovinjske će odbojkašice u Kup utakmici ugostiti OTP banku, a osam dana kasnije u prvom kolu Prve lige (II skupina) dočekuju Kostrenu.

Rezultati: Rovinj - Funtana Vrsar 3:0, Šentvid - Marčana 0:3, Pazin - Rovinj 0:3, Bale - Šentvid 2:1, Funtana Vrsar - Pazin 2:1, Marčana - Bale 3:0; za 5. mjesto: Pazin - Šentvid 2:1 (25:21, 24:26, 15:12); za 3. mjesto: Funtana Vrsar - Bale 2:1 (23:25, 25:21, 15:11). Finale: Rovinj - Marčana 3:2 (25:16, 25:8, 23:25, 18:25, 15:12). (Iv. R.)