Nikolina Horvat u polufinalu

Hrvatska atleticarka Nikolina Horvat plasirala se u polufinale utrke na 400 metara s preponama na Svjetskom atletskom prvenstvu u korejskom Daegu.

Nikolina je u drugoj skupini kvalifikacija osvojila šesto mjesto s rezultatom 56.60 i ukupno zauzela 23. mjesto od 24 atleticarke koje nastavljaju natjecanje.

Istrcala je rezultat 32 stotinke sekunde sporiji od svog osobnog rekorda te šest stotinki sekunde sporije od svog najboljeg rezultata ove sezone (56.54).

Najbolje vrijeme kvalifikacija istrcala je Jamajcanka Melaine Walker (54.86). Druga je bila Ruskinja Natalija Antjuh (54.88), a treca Amerikanka Lashinda Demus (54.93).

Martin Maric i Roland Varga nisu se uspjeli plasirati u finale diska. Maric je u kvalifikacijama bacio disk na 60.61 metar, što je bilo dovoljno tek za 27. mjesto. Varga je s rezultatom 59.09 zauzeo posljednje, 31. mjesto.

Maric je bacio pet metara krace od svog osobnog rekorda (65.81), dok je Varga podbacio za više od osam metara (67.38). Da su ponovili svoje osobne rekorde obojica bi uvjerljivo izborila mjesto u finalu.

Najbolji rezultat u kvalifikacijama ostvario je Poljak Piotr Malachowski bacivši disk 65.48 metara, drugi je bio Iranac Ehsan Hadadi (65.21), a treci Španjolac Mario Pestano (65.13).