Neuvjerljiva Istra 1961 poražena od Dinama 1:4

(S.VRANČIĆ / CROPIX)

Tradicija je nastavljena. Nogometaši Istre 1961 još su jednom, po tko zna koji put, na gostovanju kod zagrebačkog Dinama pružili neuvjerljivu partiju nakon koje su samo mogli čestitati kvalitetnijem domaćinu koji i bez puno razigranih pojedinaca u ovakvim utakmicama tako jednostavno dolazi do već unaprijed upisanih bodova. Postojala je nada da bi ''zeleno-žuti'' to konačno mogli promijeniti, ali ''nabrijano'' pojavljivanje na travnjaku  ostalo je i jedino na tom tragu.

Nakon samo deset minuta igre dvostruki blok ispred Igora Lovrića kompromtiran je fantastičnim slobodnjakom Machada koji je osigurao Dinamu rezultatsku pozadinu i dominaciju bez presinga, što protiv uzdrmane pulske obrane u pravilu znači ''mučenje'' i još pokoji pogodak u njihovoj mreži do kraja utakmice. I onu kratku nadu koju im je svojim pogotkom u 42.minuti ponudio Di no Špehar uspjeli su prokockati u posljednjim trenucima prvog dijela, pa je tako nastavak utakmice ostao lišen rezultatske neizvjesnosti i izuzev Pjacinog pogotka za konačnih 4:1 ponudio je klasničnu uspavanku. (Dameo RAMIĆ-KOVAČIĆ)