Nakon nesreće na utrci umro južnoafrički biciklist

Bivši južnoafrički biciklistički prvak u sprintu Jeanne Nell (30) preminuo je u bolnici u Cape Townu nakon nesreće koju je doživio za vrijeme utrke na Bellville velodromu.

Nell je prilikom pada teško ozlijedio glavu i usprkos brzoj intervenciji liječnika nije mu bilo spasa. "Nell je bio jedan od najboljih sprintera u povijesti južnoafričkog biciklizma. Bio je pravi šampion", kazao je njegov trener Ricky Kulsen.

Nell je branio boje Južnoafričke Republike na svjetskom prvenstvu u Manchesteru prošle godine, a trebao je nastupiti i na skorašnjim Igrama Commonwealtha.

Nell je već drugi južnoafrički biciklist koji je poginuo u nešto više od godinu dana. U siječnju prošle godine jedan od najboljih svjetskih brdskih biciklista Burry Stander (25) preminuo je nakon što ga je tijekom treninga u regiji KwaZulu-Natal udario automobil. Stander je 2009. godine postao svjetski U23 prvak, a na OI u Londonu osvojio je peto mjesto. (Hina)