N.Y.: Lise Christine Stublic treća na polumaratonu

Hrvatska atletičarka Lisa Christina Stublic (29) osvojila je treće mjesto na vrlo jakom polumaratonu u New Yorku na kojem je nastupilo 15.000 trkača te s rezultatom 1:09:18 postavila novi državni rekord.

Lisa Christina Stublic, koja je rođena u Waterburyju u Connecticutu, popravila je gotovo za minutu dosadašnji rekord koji je iznosio 1:10:31. Prvo mjesto pripalo je Amerikanki Caroline Rotich s rekordom staze 1:08:52, dok je druga bila Diane Nukuri-Johnson iz Burundija s tri sekunde zaostatka.

U muškoj konkurenciji slavio je Kenijac Wilson Kipsang, bronačni s olimpijskog maratona u Londonu s rezultatom 1:01.02. Drugo mjesto je osvojio Talijan Daniele Meucci sa četiri sekunde zaostatka, a treći je bio Amerikanac Dathan Ritzenhein s osam sekundi zaostatka.

Bila je to prva atletska utrka na ulicama New Yorka nakon što je u studenom zbog uragana Sandy otkazan slavni newyorški maraton. (Hina)