Mountain bike: Rigo peti nakon dvije etape

Paolo Rigo(M. ČOTAR)

Prvi dio mountain bike utrke Istria Valamar Terra Magica pripao je Slovencu Borutu Ramšaku koji je nakon dvije etape vožene u Pazinu i Poreču pokazao najbolju spremnost i u ukupnom poretku za 1.08 minuta prestigao drugoplasiranog Austrijanca Heinza Verbnjaka. Trećeplasirani kod elite vozača bio je Slovenac Samo Rauter, dok je četvrti bio višestruki hrvatski prvak Pavao Roset. Najbrži Istranin bio je Paolo Rigo na petom mjestu s 11.50 minuta iza pobjednika. Kod elite vozačica jedina koja je završila utrku je bila Andrea Kiršić. Kod juniora Sandi Bažon je odnio pobjedu, a Goran Ivančić i Željko Srdoč osvojili su druga mjesta u kategoriji Hobby odnosno veterana 3.

Prva etapa vožena je okolicom Pazina te uz dolinu Pazinčice preko Brhaji, Pazinskih Novaki, Zarečja i Dušani na trasi dugoj 26 kilometara uz 660 metara uspona. Jučer se vozilo u Poreču sa startom i ciljem kod hotela Valamar Pinia duljine 45 kilometara uz 900 metara uspona.

Rezultati, elite (m): 1. Borut Ramšak 2:45.38, 2. Heinz Verbnjak 2:46.46, 3. Samo Rauter 2:52.12, 5. Paolo Rigo 2:57.28. Elite (ž): 1. Andrea Kiršić 3:31.45. Juniori: 1. Sandi Bažon 3:26.49. Master 1: 1. Emanuele Diana 2:53.27, 5. Klaudio Medica 3:06.24. Master 2: 1. Cristian Poberai 2:47.06, 5. Mauro Hek 3:35.04, 7. Denis Bukovac 3:53.49. Master 3: 1. Fulvio Damian 3:07.14, 2. Željko Srdoč 3:09.26. Hobby: 1. Domenico Mule 3:30.41, 2. Goran Ivančić 3:34.24. (A. FINDERLE)