Motor - Buzet 28:20

Rukometaši "Buzeta" uvjerljivo su poraženi na svom prvom europskom gostovanju kod kvalitetnijeg "Motora" iz Zaporožja, u prvom susretu trecega kola EHF Challenge Cupa.

Nakon otvaranja susreta u kojem su se istaknula oba vratara, Petric s buzetske te Sapun s domace strane s po tri obrane, Buzecani su minimalno poveli preko Gašpara, da bi domaca momcad do vodstva stigla u 8. minuti, nakon što je Krivcikov realizirao svoj drugi sedmerac na utakmici (3:2).

Neno Gašpar, najbolji buzetski strijelac, jedini je pogadao za gostujucu momcad u gotovo dvadeset minuta igre. Nakon što je Gašpar smanjio rezultat na 4:3 u 11. minuti, Buzecani u narednih deset minuta nisu znali pronaci put do suparnicke mreže.

Na buzetsku 3-2-1 obranu domaci je sastav tijekom cijelog prvog poluvremena odgovarao kombinatornom igrom, no zahvaljujuci Petricu i solidnoj obrani nije svaka lopta uspjela pronaci put do buzetske mreže.

Nakon dvije pocetne pogreške "Buzeta" u drugom dijelu, gostujuci igraci ne uspijevaju realizirati cak tri napada s igracem više. Minus od devet zgoditaka kao da je malo trgnuo Buzecane, pa se najprije Vozila lijepo dignuo s osam metara i postigao pogodak, a potom Vrkljan iznuduje iskljucenje.

Kad je iskljucen Dragicevic izgledalo je da ce Buzecani doživjeti pravi potop, no u tim trenucima ni domacini nisu uspješni u nekoliko akcija iz dobro izradenih prilika.

U iducem napadu Vozila uspijeva presjeci napad domacih, a Horvata u kontranapadu ruši Varotski za novo iskljucenje i sedmerac buzetskoj momcadi. S dva igraca više na terenu cinilo se da ce Buzecani u potpunosti stici anulirati domacu prednost, no najprije je neprecizan iz sedmerca bio Mavrovic, a potom Gašpar griješi u napadu.

Posljednjih pet minuta susreta brzu igru Buzecana domacini su zaustavljali sitnim prekršajima, a realizacijom dugackih napada uspjeli uspješno okoncati utakmicu.

Prva utakmica 3. kola EHF Challenge Cupa rukometaša. Palaca sportova ZAS. Gledatelja 750. Suci: Dorian Sirbu i Valentin Suponicov (oba Moldavija).

MOTOR-ZNTU-ZAS: Riabko 3, Ragozin 1, Ševcenko 4, Jarotski 2, Trofimov 3, Kamišov, Sviridovic 2, Kravcenko, Gorbacov, Krivcikov 9 (6), Sapun (13+1), Žuk 1, Kuropjatnikov 3, Cioban.

BUZET: Petric (8), Šverko, Vukelic 1, Gašpar 6, Ljubotina, Mavrovic 3, Horvat, Pavletic, Vozila 4, Šunjic 2, Jovic (4+1), Sirotic, Vrkljan 4, Dragicevic.Sedmerci: Motor-ZNTU-ZAS 8 (6), Buzet 2 (0). Iskljucenja: Motor-ZNTU-ZAS 10, Buzet 8 minuta.