MotoGP: Marquez najmlađi svjetski prvak

Španjolac Marc Marquez na Hondi novi je svjetski prvak u motociklizmu u klasi MotoGP.

Na posljednjoj utrci sezone, Velikoj Nagradi Španjolske u Valenciji Marquez je osvojio treće mjesto što je bilo dovoljno za ukupno slavlje. Današnja pobjeda pripala je Jorgeu Lorenzu na Yamahi, dok je drugi bio Dani Pedrosa na Hondi.

"Bio sam nervozan na startu utrke. Znao sam kakvu priliku imam i to je ostavilo traga. Bila je ovo za mene najduža utrka, nikako da završi. Na koncu sam uspio osvojiti treće mjesto što je bilo dovoljno za ukupno slavlje," kazao je Marquez koji je sa 18 godina postao najmlađi svjetski prvak u 'kraljevskom razredu'.

Mladić iz Cervere oborio je rekord Amerikanca Freddiea Spencera koji je 1983. godine osvojio svjetski naslov kao 21-godišnjak.

Mladi Španjolac na koncu je slavio sa 334 boda, Lorenzo je skupio 330 bodova, dok je na trećem mjestu Španjolac Dani Pedrosa sa 300 bodova. (Hina/Reuters)