MotoGp: Lorenzu pobjeda na VN Australije

Jorge Lorenzo na Yamahi ostao je u igri za obranu naslova prvaka u MotoGP-ju nakon što je u nedjelju pobijedio na VN Australije u kojoj je trenutačno vodeći u ukupnom poretku Marc Marquez diskvalificiran zbog pogreške u pitstopu.

U utrci na Phillip Islandu, koja je skraćena s 27 na 19 krugova zbog problema s gumama na stazi, Lorenzo je ostao hladnokrvan unatoč pritisku da mora pobijediti, dok je drugo mjesto zauzeo vozač Honde Dani Pedroso, a treće Lorenzov momčadski kolega Valentino Rossi.

Ovom pobjedom Lorenzo je drugi u ukupnom poretku sa samo 18 bodova zaostatka za Marquezom, dvije utrke prije kraja prvenstva.

Ovaj je rezultat katastrofa za Španjolca Marqueza, koji je kažnjen jer je prešao dozvoljeni maksimalni broj krugova prije ulaska u pit. (Hina/Reuters)