Moto GP: Treća pobjeda Marqueza

Španjolac Marc Marquez pobjednik je i treće utrke svjetskog prvenstva u motociklizmu, Velike nagrade Argentine u klasi MotoGP koja je danas održana na Autodromu Termas de Rio Hondo.

Marquez je ove sezone slavio u Kataru i Austinu, a sada i u Argentini. Drugo mjesto osvojio je njegov momčadski kolega na Hondi i sunarodnjak Dani Pedroso, dok je treći bio još jedna Španjolac Jorge Lorenzo na Yamahi.

Marquez je u prve tri utrke imao tri "pole positiona" i tri pobjede postavši prvi motociklist kojem je to uspjelo u posljednje 43 godine. Posljednjem je to uspjelo Talijanu Giacomu Agostiniju 1971. U ukupnom poretku vodi sa 75 bodova, drugi je Pedrosa sa 56 bodova, dok je treći Talijan Valentino Rossi sa 41 bodom.

U klasi Moto2 slavio je Španjolac Esteve Rabat (Kalex) koji vodi i u ukupnom poretku sa 70 bodova, dok je u najslabijem razredu, Moto3 prvo mjesto osvojio Talijan Romano Fenati (KTM). U vodstvu je Australac Jack Miller sa 66 bodova. (Hina)