Moslavina - Buzet 25:25

ŠRC Kutina. Gledatelja 350. Suci: Robert Kober (Zagreb), Igor Sunajko (Dugo Selo).

MOSLAVINA: K. Slukan, Banovic 4, Masnec, Kinderman, Peršic, Popovic 2, Podvalej 1, Baric 7, Adamovic (13+1), Jelenic 4, S. Slukan 7 (3), Kohek, Dumešic 1, Slakoper (4+1).

BUZET: Petric (16+1), Šverko, Teo Prodan, Jovic, Grižancic 1, Tedi Prodan, Gašpar 8 (3), Ljubotina 2, Sirotic 2, Mavrovic 5 (1), Vrkljan 1, Vozila 7 (1), Slipcevic, Šunjic, Pavletic, Zugan.

Sedmerci: Moslavina 5 (3), Buzet 7 (5). Iskljucenja: Moslavina 10 minuta, Buzet 8 minuta.

Briljantnom igrom u nastavku i infarktnom završnicom rukometaši Buzeta osvojili su bod na gostovanju u Kutini. Nakon "rastrganog" prvog dijela, buzetski je "stroj" u nastavku radio bez greške, da bi Gašpar po isteku vremena zgoditkom iz deveterca donio veliku radost gostima. U izjednacenih prvih 10 minuta susreta buzetski vratar Petric obranama je omogucavao svojim suigracima da u napadu održavaju egal, prvenstveno zgodicima Gašpara iz sedmeraca. Domacini su medutim u tim trenucima brzom igrom u napadu i serijom dobrih obrana njihovog vratara Adamovica uspijevali polako dizati prednost na svoju stranu (11:6 - 17'), dok buzetski rukometaši usprkos nekoliko cisto izradenih akcija nisu uspjeli poentirati. Endi Petric u posljednjih je deset minuta prvoga poluvremena svojim obranama omogucio Buzecanima da preko Mavrovica s dva brza zgoditka djelomicno ublaže vodstvo Moslavine (13:10 - 27'). No, brzi domacini u posljednje tri minute uspijevaju postici cak cetiri zgoditka i to u momentu kada je njihov vratar Adamovic ponovno bio na visini zadatka, a njegov kolega Slakoper obranio je sedmerac Gašparu. Neefikasnost gostujuce momcadi omogucila je tako Moslavini da sa visokih sedam zgoditaka razlike otidu na odmor (17:10).

Buzetski rukometaši dobro su otvorili nastavak susreta te uz pomoc i nadalje raspoloženog Petrica u par minuta uspijevaju smanjiti vodstvo domacih (17:13 - 35'). Definitivno prvo ime susreta, buzetski vratar Endi Petric u tim je trenucima nanizao još nekoliko obrana dok su Buzecani u napadu preko u drugom dijelu probudenog Gašpara te Mavrovica i Sirotica topili domacu prednost (20:18 - 46'). Gostujuci rukometaši u tom su dijelu susreta bili koncentriraniji i lakše dolazili do pogotka dok je s druge strane domace napade uspješno zaustavljao briljantni Petric. Prvo izjednacenje za Buzecane propustio je Vrkljan u 50. minuti, da bi gosti ipak stigli do egala preko Vozile pet minuta kasnije (23:23 - 55'). U infarktne posljednje dvije minute Vozila ponovno izjednacuje da bi potom Banovic 15 sekundi prije kraja osigurao novo vodstvo za domacine. Buzetski napad u posljednjih desetak sekundi u dva je navrata uspješno prekinula domaca obrana. U meduvremenu je isteklo i vrijeme a Neno Gašpar s devet metara preko visokog bloka kutinskih rukometaša donosi bod svojoj momcadi.