Mladi istarski penjaci u Trstu

Medu 11 istarskih penjaca koji su sudjelovali na regionalnom natjecanju za mlade dobne kategorije u Trstu, a na kojem se okupljaju ljubitelji ovog sporta iz Austrije, Slovenije, Italije i Srbije, najbolji je plasman polucio Petar Gojtanic iz pazinskog Hiperaktiva, koji je osvojio peto mjesto.

Njegove kolege iz kluba u ovoj kategoriji koja okuplja penjace ispod 20 godina Filip Sironic i Martin Matijašic bili su sedmi i deveti, a Puljani Alessandro Banko i Doroteo Macan iz Onsighta 14. i 15.

Kod cicibanki, najmlade kategorije ispod 12 godina, Laura Hrestak bila je 11. dok su 13. mjesto podijelile Marta Jedrejcic (Hiperaktiv) i Dora Jankovic (Onsight). Njihovi vršnjaci Jan Kranjcic (Hiperaktiv) i Kaja Cerovac (Onsight) bili su 11., odnosno 12. U kategoriji penjacica do 14 godina Ivona Kolaš (Onsight) bila je 14., a Sebastijan Banko je u kategoriji do 16 godina bio 13. Natjecanje je organizirao tršcanski Olympic Rock.