MKA IPC - Porec 27:26

Nikada bliže svom prvom bodu u Cakovcu, u svih pet premijerligaških sezona, nisu bili rukometaši Poreca od ovosezonskog derbija 19. kola u kojem su od domaceg MKA IPC-a na koncu izgubili sa svega golom zaostatka.

S ionako skromnim igrackim kadrom, kojeg je prije tri dana napustio i Ivan Sever (otišao u slovensko Krško), a suigracima ovom prigodom nije mogao pomoci ni ozljedeni Samir Begzic, držali su se Porecani na gol-dva zaostatka sve do sredine drugog poluvremena (18:19).

Tada su se Cakovcani, zahvaljujuci i gostima koji su promašili nekoliko zicera u kontrama, uspjeli odlijepiti na nešto znacajniju prednost i pet-šest minuta prije kraja imali i najviših 26:21 što im je omogucilo komotan završni dio utakmice.

No u samoj su završnici, zahvaljujuci i zapaženom Nikoli Jablanu koji je stao na vrata, Porecani uspjeli smanjiti vodstvo domacina na minimalan gol prednosti, ali za barem poravnanje nisu imali snage i vremena.

Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja 500. Suci: Jurinovic (Zadar) i Mrvica (Biograd). Sedmerci: MKA IPC 3 (1), Porec 5 (4). Iskljucenja: MKA IPC 6, Porec 2 minute.

MKA IPC: Loncar, Sladoljev, Rodik, Varga 2, Balog 3, Karacic 4 (1), Crnic, Zadravec 1, Vidakovic, Marcec, Mesaric 4, Krajner 1, Pašalic 3, Herman 5, Cavar 1, Jelenic 3.

POREC: Carapina, Jablan, Gracic, Mataija 10 (4), Galijot 3, Coric 3, Vujic 1, Turkovic 2, Radošic, Ivancev 3, Gudic 4, Perhat, Radakovic, Thoss, Prelac, Grgic.