Mikeli Ristoski svjetska bronca u skoku u dalj!

Mikela Ristoski (arhiva)

Na Svjetskom atletskom prvenstvu za osobe s invaliditetom u francuskom Lyonu u kategoriji osoba s intelektualnim teškoćama Mikela Ristoski je osvojila broncu u skoku u dalj, izvijestio je danas Hrvatski paraolimpijski odbor.

Ristoski je do bronce došla skokom od 5,27 metara. Nova svjetska prvakinja je Poljakinja Karolina Kucharczyk sa 6,09 metara, a srebro je pripalo Ruskinji Krestini Žukovoj s rezultatom 5,30 m.

"Što reći nakon ovakve infarktne završnice nego da je Ruskinja imala više snage i koncentracije od mene. Ostaje mi žal za srebrom za koje sam vjerovala da mi je već oko vrata", izjavila je Ristoski.

U prijepodnevnom programu nastupio je Riječanin Miroslav Matić koji je u bacanju diska u spojenim kategorijama F51, 52 i 53 zauzeo peto mjesto, dok je Bjelovarčanin Albin Vidović u spojenim kategorijama F35 i 36 zauzeo sedmo mjesto u disku. (Hina)