Mikela Ristoski zlatna u sprintu

Mikela Ristoski (M. ANGELINI)

Pulska paraolimpijka Mikela Ristoski, brončana s POI u Londonu, ponovno je osvojila naslov svjetske prvakinje u atletici.

Članica Medulina osvojila je zlatnu medalju u utrci na 60 metara u francuskom Reimsu, na dvoranskom Svjetskom prvenstvu osoba s intelektualnim poteškoćama.

Mikela je do zlata stigla s osobnim rekordom od 8.22 sekunde čime je za tri stotinke popravila svoje dosadašnje najbolje vrijeme. Bio je ovo jedini nastup 24-godišnje sportašice na ovom natjecanju i ukupno 22. medalja s velikih svjetskih i europskih natjecanja, te 14. zlatnog sjaja.

Nastavila je na tragu lanjskih uspjeha budući da je prošlu godinu zaključila s tri zlata, dva osvojena na svjetskom i jednog na europskom prvenstvu. (R. CAR)