Mikela Ristoski zlatna na Europskom prvenstvu!

Mikela Ristoski s brončanom medaljom za skok u dalj na Paraolimpijadi u Londonu (arhiva/NL)

Hrvatska atletičarka Mikela Ristoski osvojila je zlatno odličje na 60 metara na Europskom dvoranskom prvenstvu za osobe s intelektualnim teškoćama u Istanbulu.

Članica Atletskog kluba osoba s invaliditetom Medulin pobijedila je s vremenom od 8.44 sekunde. Ristoski u nedjelju ima priliku za još jednu medalju jer je na programu skok u dalj, a u toj je disciplini na Paraolimpijskim igrama u Londonu osvojila broncu.

Bjelovarčanin Goran Jelić u utrci na 400 metara zauzeo je četvrto mjesto, dok je Martin Budimir iz Velike Gorice bio deseti na 800 metara.

Zoran Talić je na ovom prvenstvu u četvrtak osvojio brončano odličje u dalju skokom od 6.97 metara. (Hina)