Mikela Ristoski srebrna u skoku u dalj

Mikela Ristoski i Zoran Talic osvojili su tri odlicja za Hrvatsku u Genovi na Svjetskom atletskom prvenstvu za osobe s intelektualnim teškocama.

Ristoski, clanica Atletskog kluba osoba s invaliditetom Medulin, je u skoku u dalj osvojila srebrno odlicje skokom od 5,38 metara. Svjetska prvakinja i rekorderka postala je Poljakinja Karolina Kucharczyk s 5,72m, a bronca je pripala Ruskinji Krestini Žukovoj s 5,30m.

U skoku u dalj za atleticare Talic, clan Atletskog kluba osoba s invaliditetom Agram iz Zagreba, skokom od 7,04m osvojio je broncu. Svjetski prvak postao je Portugalac Exposito Pineiro Jozean sa 7,37m, dok je srebro pripalo Ukrajincu Dmitru Prudnikovu sa 7,07m.

U utrci na 100 metara odlucio je fotofiniš, tako da je svjetski prvak postao Talijan Koukiki Tsilulu Lor s vremenom od 11.19 sekunda, a Zoranu Talicu pripalo je srebro s istim vremenom. Broncanu medalju osvojio je Iranac Taromi Kamdiz sa 11.25.

Na Svjetskom prvenstvu nastupa 207 atleticarki i atleticara iz 26 zemalja.