Michael Kostešic srebrni na 50 prsno

Treceg, zadnjeg dana Opceg prvenstva Hrvatske u plivanju u malom, 25-metarskom bazenu predstavnici istarskih klubova plivali su u još pet finala. U svom cetvrtom nastupu u A finalu na ovom prvenstvu, Michael Kostešic je u utrci na 50 metara prsno uspio osvojiti odlicje. U glavnu utrku plasirao se s drugim vremenom kvalifikacija (28.52), a u finalu je dionicu isplivao takoder s dugim vremenom, ali brže nego kvalifikacije - 28.08, što vrijedi respektabilna 832 boda.

Stefani Valkovic (Pula) je u utrci na 50 metara prsno, odnosno u svom trecem A finalu na ovom prvenstvu, zauzela sedmo mjesto, a Paula Klunic (Pula), koja je takoder nastupila u tri A finala, na 100 metara delfin osmo mjesto. Julija Kordic (Porec) nastupila je u finalu na 800 metara slobodno, disciplini u kojoj nije bilo kvalifikacija, te zauzela sedmo mjesto.

"Arenina" muška štafeta 4x50 m slobodno u finalu je zauzela sedmo mjesto.

Rezultati, plivacice,
100 m slobodno: 13. Valey Švigir (A) 1:01.05; 50 m prsno: 7. Stefani Valkovic (Pu) 34.5, 15. Paula Tipar (Po) 37.32; 100 m delfin: 8. Paula Klunic (Pu) 1:07.72, 11. Tea Miloš (Pu) 1:08.62; 800 m slobodno: 7. Julija Kordic (Po) 9:58.49; plivaci, 50 m prsno: 2. Michael Kostešic (A) 28.08; 200 m ledno: 9. Filip Zelic (Po) 2:09.49, 13. Stefan Koroman (A) 2:11.10; 4x50 m slobodno: 7. Arena (Michael Kostešic, Dario Lackovic, Mihovil Tucinovic, Stefan Koroman) 1:33.67, 12. Porec (Filip Zelic, Paolo Brecevac, Želimir Žužic, Simeon Kordic) 1:42.21.