"Medvjedi" lako ukroceni

Nisu previše znoja morali proliti, niti svo svoje znanje uložiti rukometaši Poreca da bi došli do cetvrte ovosezonske pobjede, svladavši Medvešcak NFD prakticki s pola snage. Razlika u kvaliteti na parketu je bila evidentna, a da su Porecani još malo stisnuli gas i ubacili u višu brzinu prednost u njihovu korist mogla je biti i znatno veca. No, jednostavno za maksimalno trošenje glavnih igraca u domacim redovima razloga nije bilo pa je trener Vladimir Brcic mogao isprobavati razne napadacke i obrambene varijante uz ravnopravno raspodijeljenu minutažu na sve svoje raspoložive igraca, od cega su najviše mogli profitirati oni najmladi.

Od pocetka porecki rukometaši su marljivo poceli graditi pobjedu i povecavati razliku, i vec se nakon prvih minuta vidjelo da Zagrepcani jednostavno niti imaju snage niti znanja išta promijeniti u ritmu utakmice, tako da pitanje pobjednika niti u jednom trenutku nije bilo otvoreno. U tri su navrata u prvom poluvremenu rukometaši Poreca u završnih pet minuta imali i najviših "plus šest", dozvolivši Medvešcaku da u prvom dijelu samo deset puta pogodi njihovu mrežu. Svaku dilemu otklonili su u prvih deset minuta drugog dijela kad su serijom 7:1 otišli na visokih 22:11.

Gosti su prvi zgoditak u drugom dijelu postigli tek nakon sedam i pol minuta igre. Nakon desetak minuta igre pokušao je trener Zagrepcana Silvijo Ivandija minutom odmora zaustaviti nalet Porecana, ali nije uspio jer su domacini nastavili u istom dobrom ritmu i u 47. minuti stigli i do najviših "plus 13" (28:15), dok su u završnici tek neznatno popustili.

Gostujuci trener Ivandija završnih je 20-ak minute igre mirno proveo sjedeci prekriženih ruku na klupi svjestan nemoci da išta napravi.

Utakmica 8. kola. Dvorana Žatika. Gledatelja 250. Suci: Goran Cupek i Robert Kožuhar (oba Garešnica).
Sedmerci: Porec 2 (2), Medvešcak NFD 3 (1). Iskljucenja: Porec 4, Medvešcak NFD 6 minuta.