Medveščak - Rockwool Pula 69:42

Lana Pačkovski i Gordana Bedalov (D. MEMEDOVIĆ)

Treći susret polufinala doigravanja prvenstva Hrvatske za košarkašice: Medveščak - Rockwool Pula 69:42 (16:11, 19:9, 23:11, 11:11). Dvorana Peščenica. Gledatelja 100.

MEDVEŠČAK: Begić 14 (2-0), Perić 12 (4-3), Džankić 9 (1-1), Tikvić 10 (6-4), Borović 8, Šeda 5 (2-1), Todorić 2, Tićac, Majstorović 3 (2-1), Šegota, Premasunac 6 (6-2), Livajušić.

ROCKWOOL PULA: Đukić, Pačkovski 9 (6-3), Čičić 4, Bedalov 11 (5-5), Percan (2-0), Zubak 4, Blažević 3 (2-0), Bosilj 5 (2-1), Ramljak 6 (6-4), Lamot.

Tri poena: Medveščak 17/5 (Perić 3, Borović 2), R. Pula 7/1 (Blažević). Skokovi: Medveščak 44 (Tikvić 13), R. Pula 31 (Bedalov 6).

Ipak ništa od ulaska Puljanki u finale doigravanja prvenstva Hrvatske. Košarkašice Rockwool Pule došle su do trećeg i odlučujućeg susreta polufinalne serije s Medveščakom, ali za nešto više nisu imale snage. U sinoćnjoj zagrebačkoj utakmici, koju je trener Đukić prozvao najvažnijom u klupskoj povijesti, njegove igračice ipak nisu uspjele parirati razigranom domaćinu, pa su uspješnu sezonu zaključile uvjerljivim porazom.

Zagrebačke su igračice bolje ušle u odlučujući susret ovog polufinalnog para i već u prvom poluvremenu koje je zaključeno rezultatom 35:20, spojile kombinaciju na koju Puljanke nisu imale odgovor. Uspjele su domaće igračice reprizirati odličan napadački skok iz prve utakmice, jer su ih već do odlaska na odmor sakupile čak 11, ali su i prvi put u ovoj seriji bile precizne u šutu za tri poena, budući da je Perić pogodila sva tri pokušaja.

U pulskim je redovima najefikasnija bila kapetanica Maja Ramljak s pet poena, dok su po poen manje ubacile Bosilj, Pačkovski i Bedalov. Uz slabo zatvaranje napadačkog skoka i čak 11 izgubljenih lopti nakon prvih 20 minuta zaostatak od 15 poena bio je realan odraz zbivanja na parketu.

Serijom 15:0 u prvih šest minuta drugog poluvremena domaće su igračice otišle na velikih 30 razlike (50:20) i riješile pitanje pobjednica, odnosno ekipe koja će se u finalu doigravanja suprotstaviti braniteljicama naslova, Novom Zagrebu. (R. C.)