Marsch Neuberg - Hrvatska 2:8

U pripremnoj utakmici uoci Eura nogometna reprezentacija Hrvatske je veceras u austrijskom Neubergu pobijedila istoimenog cetvrtoligaša s 8:2 (4:0). Hrvatska reprezentacija oduševila je 3.000 svojih navijaca u Gradišcu, a izbornik Slaven Bilic isprobao je gotovo sve igrace, osim cetvrtog vratara Blaževica.

Golijadu je otvorio Corluka, a nastavio je Srna pogotkom iz slobodnog udarca. Pogodio je i Jelavic nakon što je prethodno promašio nebranjenu mrežu sa samo pet metara. Strijelci su bili i Perišic i Kalinic. Imali su hrvatski nogometaši i malo srece pri realizaciji, lopte Pranjica i Kranjcara iz slobodnih udaraca udarile su suparnicke igrace i promijenile smjer te završile u mreži. Posljednji gol za Hrvatsku zabio je Vukojevic u završnici utakmice.

Za domacu momcad najveseliji trenutak dogodio se u 75. minuti, kada je Olic skrivio kazneni udarac, a uspješni realizator najstrože kazne bio je Novak. Još jedan gol za Neuberg zabio je Schwarz u 87. minuti, kada je vec popustila disciplina i koncentracija u hrvatskoj obrani.

"Bio je ovo dobar trening i njime smo završili jedan mikorociklus u pripremama. Mogu reci da sam zadovoljan", rekao je nakon susreta izbornik Bilic.

Gledatelja: 1.500. Sudac: Dintar. Pomocnici: Adanitsch i Katona (svi Austrija). Strijelci: 0:1 Corluka (18), 0:2 Srna (33'), 0:3 Jelavic (39'), 0:4 Perišic (40'), 0:5 Pranjic (53'), 0:6 Kalinic (59'), 0:7 Kranjcar (71'), 1:7 M. Novak (75' - 11m), 2:7 Schwarz (87'), 2:8 Vukojevic (90').

MARSCH NEUBERG: Kirnbauer, Kroboth, Wagner, Janits, Glatz, Prisching, Liber, Marth, Krenn, Oswald, Schwarz (još su igrali: Kovacsits, Ressner, M. Novak, Kovacec, Faszl, Vagner Cruz, Konrad, G. Novak, Takacs, Glösl, Golenja, Dietrich).

HRVATSKA (prvo poluvrijeme): Pletikosa (od 30. Subašic) - Vida, Corluka, Schildenfeld, Strinic - Srna, Modric, Rakitic, Perišic - Jelavic, Mandžukic.

HRVATSKA (drugo poluvrijeme): Subašic (od 60. Kelava) - Vrsaljko, Dujmovic, Pranjic - Ilicevic, Vukojevic, Badelj, Kranjcar - Kalinic, Eduardo, Olic. (Hina/NL)