Marko Calic u polufinalu

Pulski boksac Marko Calic pobijedio je Estonca Raina Karlsona u cetvrtfinalu teške kategorije (do 91 kg) europskih boksackih kvalifikacija za Olimpijske igre koje se održavaju u turskom Trabzonu.

Nakon pobjede nad Rumunjom Cornelom, Calic je sinoc slavio i nad drugim suparnikom u Trabzonu. S uvjerljivih je 14:7 (5:2, 5:2, 4:3) dobio Estonca i tako izborio polufinale u kojem ga u petal ceka Bugarin Tervel Pulev, koji je s 19:5 svladao Engleza Warrena Baistera. Da bi izborio nastup u Londonu, Calic mora osvojiti turnir.

Calic je ostao jedina hrvatska nada jer je i Filip Hrgovic poražen. On je tijesno izgubio od Rusa Magomeda Omarova 14:15 u cetvrtfinalu superteške kategorije i ovim je porazom ostao bez izgleda za plasman u London, jer je za olimpijsku vizu morao izboriti plasman u finale. (R. C.)