Mario Babić napustio Istru 1961

Nije se dugo zadržao - Mario Babić (D. MEMEDOVIĆ/arhiva)

Utakmica protiv Dinama bila je posljednja koju je u dresu Istre 1961 odigrao Mario Babić. Nezadovoljan minutažom i prilikama koje mu je davao trener Igor Pamić, 21-godišnji Zagrepčanin zatražio je sporazumni raskid ugovora, a u klubu su mu odlučili izaći u susret.

Babić je u Pulu stigao sredinom kolovoza, pred gostovanje u Osijeku, i u "zeleno-žutom" dresu debitirao već sljedeće kolo, u domaćoj pobjedi nad Hajdukom. Iduću utakmicu, protiv Dinama, Paminjo mu je pružio povjerenje od prvog do posljednjeg sudačkog zvižduka, prvi i posljednji put.

Babić je za Istru 1961 ukupno odigrao devet utakmica, na terenu proveo 336 minuta i postigao jedan gol, treći na Kantridi u remiju 3:3 protiv Rijeke. (I. CEROVAC)