Marina Dujmovic srebrna u radialu

U akvatoriju pred Opatijom zakljuceno je otvoreno prvenstvo Hrvatske u jedrenju u olimpijskim klasama na kojem je šestero istarskih natjecatelja osvojilo jednu srebrnu seniorsku medalju i juniorski naslov. Uspjelo je to Marini Dujmovic iz pulske "Uljanik Plovidbe" u klasi laser radial. Ona je nakon sedam plovova u konkurenciji hrvatskih predstavnika zauzela šesto mjesto, ali je bila druga jedrilicarka iza pobjednice Tine Mihelic, te prva u konkurenciji juniorki.

Ostale tri clanice pulskih klubova "Uljanik Plovidbe" i "Vege" u toj klasi ostale su bez medalja, jednako kao "uljanikovac" Marko Pereša u laseru gdje je slavio Daniel Mihelic.

Na prvenstvu je ukupno nastupilo 105 natjecatelja iz Slovenije, Srbije, Crne Gore, Italije, Njemacke, Rusije i Hrvatske. Prvaci Hrvatske, osim brata i sestre Mihelic, su Marin Mišura u finnu, Fantela i Marenic u 470, Kostov i Cupac u 49eru, Mratovic u RS:X-u, te Lovrovic i Mikulicic u zvijezdi.