Manchester United podiže statuu Alexu Fergusonu

(Foto Reuters)

Manchester United ovoga će mjeseca obilježiti 26 godina Alexa Fergusona na čelu tima otkrivanjem statue tog škotskog nogometnog menadžera, objavili su čelnici Premier lige.

Kip će biti otkriven na Old Traffordu 23. studenoga, dan prije utakmice između Uniteda i Queens Park Rangersa, istog suparnika protiv kojeg je 70-godišnji Ferguson vodio Manchester u svojoj prvoj domaćoj utakmici na čelu kluba 22. studenoga 1986.

Sir Alex Ferguson najuspješniji je britanski klupski menadžer. S Unitedom je osvojio 12 naslova prvaka Premiershipa i dvije titule europskih prvaka. Pet puta bio je pobjednik FA kupa i četverostruki osvajač Liga kupa.

Prije Manchester Uniteda vodio je škotski klub Aberdeen s kojim je osvojio Kup pobjednika kupova pobijedivši u finalu 1983. slavni madridski Real.

Statua će biti postavljena pokraj ulaza na tribinu koja je u čast slavnog menadžera po Fergusonu dobila ime prošle godine. (Hina)