LP: PSG - Real 0-0, nastupio Modrić

U derbiju 3. kola A skupine nogometne Lige prvaka Paris St Germain i Real Madrid su pružili skroman nogomet odigravši 0-0. Utakmica na 'Parku prinčeva' je najavljena kroz sudar dvojice majstora Cristiana Ronalda i Zlatana Ibrahimovića, međutim obojica su zakazala ne pokazavši praktički ništa.

'Kraljevski klub' je doputovao u Pariz bitno oslabljen bez Karima Benzeme, Garetha Balea, Jamesa Rodrigueza i Pepea. Luka Modrić je ušao u igru u 69. minuti nakon što se oporavio od ozljede zadobivene u utakmici protiv Bugarske, dok Mateo Kovačić nije nastupio.

U drugom dvoboju iz ove skupine Malmo je pobijedio Šahtar 1-0. Pogodak odluke zabio je Markus Rosenberg u 17. minuti. Domaćin je mogao i uvjerljivije slaviti, no u 56. minutije Nikola Ćurčić promašio kazneni udarac. Darijo Srna je odigrao cijeli susret za Šahtar, dok je Eduardo da Silva ušao u igru u 72. minuti. Na ljestvici vode Real Madrid (7) i PSG (7), Malmo ima tri boda, a Šahtar je na začelju s tri poraza.

U skupini B Wolfsburg je sa dva gola u drugom poluvremenu pobijedio PSV Eindhoven i preuzeo vodstvo na ljestvici. Strijelci su bili Bas Dost (46) i Max Cruse (57). U drugom susretu nije bilo pobjednika, CSKA i Manchester United su u Moskvi odigrali 1-1. Moskovljani su poveli u 15. minuti golom Seydoua Doumbije koji je iskoristio odbijanac nakon što je Davi de Gea obranio kazneni udarac Romanu Eremenku. United je izjednačio u 65. minuti golom Antonyja Martiala Na ljestvici vodi Wolfsburg sa šest bodova, CSKA i Manchester United imaju po četiri boda, a PSV tri.

U skupini C Atletico Madrid je rutinski odradio posao protiv Astane upisavši pobjedu 4-0. Golove za španjolski sastav zabili su Saul Niguez (23), Jackson Martinez (29), Oliver Torres (63) i Denis Dedećko (89-ag). U drugom dvoboju Galatasaray je pobijedio  Benficu 2-1 ostvarivši prvu pobjedu u Europi u posljednjih 11 utakmica. Benfica je povela najbržim golom u Ligi prvaka ove sezone. Nicolas Gaitan je zatresao mrežu turskog sastava nakon 75 sekundi igre.

Domaćin je izjednčio u 19. minuti iz jedanaesterca golom Selcuka Inana, a potom je Lukas Podolski u 33. minuti doveo Galatasaray u vodstvo. Na ljestvici vode Atletico Madrid i Benfica sa po šest bodova, Galatasaray ima četiri boda, a  Astana jedan bod.

U skupini D Manchester City je pobijedio Sevillu 2-1, a pobjednički pogodak postigao je Kevin de Bruyne u sudačkoj nadoknadi. Sevilla je povela u 30. minuti preko Jevhana Konopljanke, a šest minuta kasnije izjednačio je Adil Rami koji je nesretno zatresao vlastitu mrežu. Juventus i Borussia Moenchengladbach su odigrali bez golova. Mario Mandžukić je igrao do 70. minute kada je umjesto njega u igru ušao Simone Zaza. Na ljestvici vodi Juventus sa sedam, bodova, Manchester City ima šest bodova, Sevilla tri, a Borussija je osvojila prvi bod.

Rezultati utakmica 3. kola nogometne Lige prvaka u skupinama A, B, C i D:

SKUPINA A:

Malmo - Šahtar 1-0 (Rosenberg 17). Promašeni penal: Čurćić (Mal, 56) Paris SG - Real Madrid 0-0

1. Real Madrid       3 2 1 0 6:0 7

2. Paris St. Germain   3 2 1 0 5:0 7

3. Malmoe           3 1 0 2 1:4 3

4. Šahtar Donjeck     3 0 0 3 0:8 0

SKUPINA B:

CSKA Moskva - Manchester United 1-1 (Doumbia 15/Martial 61) Wolfsburg - PSV Eindhoven 2-0 (Dost 46, Kruse 57). Promašeni penal: Locadia (PSV, 90+1)

1 VfL Wolfsburg   3 2 0 1 4 2 6

2 Manchester United 3 1 1 1 4 4 4

3 CSKA Moskva     3 1 1 1 4 4 4

4 PSV Eindhoven   3 1 0 2 4 6 3

SKUPINA C:

Atletico Madrid - Astana 4-0 (Niguez 23, Martinez 29, O. Torres 63, Dede?ko 89ag) Galatasaray - Benfica 2-1 (Inan 19pen, Podolski 33/Gaitan 2)

1 Atletico Madrid 3 2 0 1 7 2 6

2 Benfica      3 2 0 1 5 3 6

3 Galatasaray   3 1 1 1 4 5 4

4 Astana       3 0 1 2 2 8 1

SKUPINA D:

Juventus - Borussia Moenchengladbach 0-0 Manchester City - Sevilla 2-1 (Bony 36, De Bruyne 90+1/Konopljanka 30)

1. Juventus Torino     3 2 1 0 4:1 7

2. Manchester City     3 2 0 1 5:4 6

3. Sevilla          3 1 0 2 4:4 3

4. Bor. Mönchengladbach 3 0 1 2 1:5 1