LP: Osam klubova izborilo osminu finala

Uoči posljednjih 90 minuta po skupinama Lige prvaka, plasman u osminu finala osiguralo je osam klubova. Večeras je to uspjelo Manchester Unitedu i PSG-u koji su se tako pridružili Bayernu, Manchester Cityju, Real Madridu, Chelsea, Atletico Madridu i Barceloni.

Manchester United je u Leverkusenu deklasirao Bayer 5:0, golovima Valencije (22), Spahića (30-autogol), Evansa (66), Smallinga (77) i Nanija (88). Uvjerljiv je bio i Šahtar pobijedivši u Donjecku Real Sociedada 4:0. Domaćin je poveo u 37. minuti golom Luiza Adriana u akciji koju je započeo kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna. Na 2:0 je povisio Teixeira (48), a među strijelce se upisao i Costa golovima u 68. i 85. minuti. Srna je u 34. minuti i sam bio korak do postizanja gola, no iz slobodnog udarca je uzdrmao vratnicu. U posljednjih 15 minuta za Šahtar je zaigrao i Eduardo da Silva.

Uoči zadnjeg kola Šahtar ima bod više od Bayera. Ukrajinci u zadnjem kolu gostuju u Manchesteru, a Bayer u Španjolskoj.

U skupini B Real je u Madridu pobijedio Galatasaray 4:1 postigavši sva četiri gola s igračem manje potvrdivši prvo mjesto u skupini. 'Kraljevski klub' je u 26. minuti ostao bez isključenog Ramosa, no 11 minuta kasnije poveo je sjajnim golom Garetha Balea iz slobodnog udarca. Minutu kasnije nakon asistencija Drogbe izjednačio je Bulut. Ipak, Real je i s igračem manje zabio još dva gola, a strijelci su bili Arbeloa (51) i Di Maria (63). Luka Modrić nije nastupio zbog žutih kartona, a Cristiano Ronaldo zbog ozljede.

U drugom dvoboju Juventus je u Torinu pobijedio Kopenhagen 3-1 uz ti gola Artura Vidala (28-11, 61-11m, 63), dok je strijelac za goste bio Mellberg (56).

U posljednjem kolu Galatasaray i Juventus će u Istanbulu odlučiti o drugom putniku u osminu finala. Juve ima bod više.

U skupini C PSG je u Parizu pobijedio Olympiakos 2:1 i osigurao prvo mjesto i osminu finala. Zlatan Ibrahimović u osmoj minuti i Cavani u 89. bili su strijelci za francuskog prvaka, a Manolas za goste u 80. minuti.

Benfica je u 'ludoj' utakmici u Bruxellesu pobijedila Anderlecht 3:2 ostavši u igri za drugo mjesto. Gol odluke Portugalci su zabili u sudačkoj nadoknadi, a strijelac je bio Rodrigo. Golove za Benficu postigli su i Matić (34), te Mbemba (54-autogl), dok su strijelci za belgijski sastav bili Mbemba (18) i Bruno (77).

Uoči zadnjeg kola Olympiakos i Benfica su izjednačeni sa po 7 bodova, no Grci su bolji u međusobnom susretu. U zadnjem kolu Benfica će u Lisabonu dočekati PSG, a Olympiakos u Pireju Anderlecht.

Aktualni europski nogometni prvak Bayern je i u Moskvi nastavio nizati pobjede. U susretu petog kola D skupine Bavarci su rutinski pobijedili CSKA 3:1 ostvarivši petu pobjedu u skupini, ali i desetu u nizu što je novi rekord u elitnom nogometnom natjecanju Starog kontinenta. Dosadašnji rekord od devet pobjeda Bayern je dijelio s Barcelonom iz sezone 2002/03.

Golove za Bayern koji je nastupio bez ozlijeđenog Maria Mandžukića postigli su Arjen Robben (17), Mario Goetze (56) i Thomas Mueller (65-11m), dok je pogodak za moskovski sastav zabio Keisuke Honda (62-11m).

U drugom susretu Manchester City je pobijedio Viktoriju Plzen 4:2. Golove za City zabili su Sergio Aquero (33-11m), Nasri (65), Negredo (78) i Džeko (90), a za Čehe Horava (43) i Tecl (69).

Bayern je i prije gostovanja u Moskvi osigurao prolaz u osminu finala, a sada je praktički i osigurao prvo mjesto u skupini. (Hina/Reuters)

Rezultati susreta petog kola nogometne Lige prvaka:

SKUPINA A
Bayer Leverkusen - Manchester United 0:5 (Valencia 22, Spahić 30-autogol, Evans 66, Smalling 77, Nani 88)
Šahtar Donjeck - Real Sociedad 4:0 (Luiz Adriano 37, Teixeira 48, Costa 68, 85)

SKUPINA B
Juventus - Kopenhagen 3:1 (Vidal 28-11m, 61-11m, 63)
Real Madrid - Galatasaray 4:1 (Bale 37, Arbeloa 51, Di Maria 63, Isco 81 / Bulut 38) - crveni karton (Ramos, Real - 26)

SKUPINA C
PSG - Olympiakos 2:1 (Ibrahimović 7, Cavani 90 / Manolas 80)
Anderlecht - Benfica 2:3 (Mbemba 18, Bruno 77 / Matić 34, Mbemba 52, Rodrigo 90+2

SKUPINA D
CSKA Moskva - Bayern Munchen 1:3 (Honda 62-11m / Robben 17, Goetze 56, Mueller 65-11m)
Manchester City - Viktoria Plzen 4:2 (Aguero 33-11m, Nasri 65, Negredo 78, Džeko 90 / Horava 43, Tecl 69)

SKUPINA E
Steaua - Schalke 0:0
Basel - Chelsea 1:0 (Salah 87)

SKUPINA F
Arsenal - Marseille 2:0 (Wilshere 1, 65)
Borussia Dortmund - Napoli 3:1 (Reus 10-11m, Blaszczykowski 60, Aubameyang 78 / Insigne 71)